Międzynarodowy Dzień Kobiet - jak obchodzimy, celebrowanie, pomysy na prezent

Międzynarodowy Dzień Kobiet - jak obchodzimy, celebrowanie, pomysy na prezent

Międzynarodowy Dzień Kobiet - jak obchodzimy, celebrowanie, pomysły na prezent

Kiedy obchodzimy Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca każdego roku, ma na celu uhonorowanie i docenienie wszystkich kobiet - matek, córek, partnerek, przyjaciółek, koleżanek z pracy i innych ważnych osób w naszym życiu. Ludzie świętują ten dzień na różne sposoby, od wręczania kwiatów i prezentów po wyrażanie wdzięczności i szacunku wobec kobiet wokół nas.

Święto to ma charakter międzynarodowy i celebruje osiągnięcia kobiet we wszystkich dziedzinach życia, włączając społeczeństwo, kulturę, ekonomię, politykę, oraz podkreśla znaczenie równości płci i praw kobiet.

Dlaczego 8 marca?

Geneza Święta sięga roku 1910 i wywodzi się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchodzy Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Nowym Jorku i zostały zorganizowane przz Socjalistyczną Partię Ameryki. Niekórzy twierdzą, że Dzień Kobiet jest świętem, który upamiętnia protest kobiet, które pracowały przy produkcji odzieży w Nowym Jorku w dniu 8 marca 1857 r. Jednak jak zauważają eksperci nie jest to prawda i jest to próba odseparowania Międzynarodowego Dnia Kobiet od jej socjalistycznego pochodzenia. Po raz pierwszy oficjalnie Dzień Kobiet obchodzono 19 marca 1911 w Austrii, Danii, Niemczech oraz Szwajcarii. W kolejnych latach obdywały się liczne protesty i demontracje antywojenne. W Rosjki bolszewicka feministka Aleksandra Kołłontaj przekonała Lenina, aby 8 marca stał się oficjalnym świętem w Rosji. 

Dzień Kobiet w Polsce

Perwsze obchody Dnia Kobiet w Polsce miały miejsce 24 marca 1924 roku. Święto to jednak nie cieszyło się dużą popularnością. W Polsce Dzień Kobiet był bardzo popularnym świętem w okresie PRL. Kobiety w ten dzień obdarowywano tradycyjnym goździkiem i rajstopami, a w późniejszym czasie tulipanami. Obecnie co roku odbywają się liczne demontracje na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. 

Od goździka po ekskluzywne prezenty

Co wręczamy Kobietom podczas ich śwęta? W Polsce popularnym prezentem, zwłąszcza w okresie PRL były goździki oraz rajstopy. Obecnie pomysłów jest bardzo wiele. Oczywiście kwiaty i bukiet kwiatów są zawsze na topie prezentów i z pewnością każda kobieta ucieszy się z takiego prezentu.

Podczas dawania prezentów na Dzień Kobiet, ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia oraz nasze finanse. Innym pomysłem poza kwiatami, może być biżuteria, która zawsze podkreśli piękno kobiety.

Jeżeli Twoja kobieta lubi literaturę, świetnym pomysłem będzie zakup książki. Z pewnością mol książkowy ucieszy się z takiego prezentu. Popularnością wśród prezentów cieszą się liczne vouchery do sklepów, salonów piękności.

Również słodycze będą strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli Twoja kobieta jest koneserem słodkości. Jeśli jednak chcesz posunąć się odrobnę dalej i chcesz wręczyć coś innego i oryginalnego to pomysłem wartyum uwagi są nasze personalizowane obrazy na drewnie.

Dzięki naszej technologii możemy na drewno przenieść każdy obraz. Wyobraź sobie, że Twoja kobieta dostaje swój własny speronalizowany obraz? Z pewnością ucieszy się na widok takiego prezentu. Możesz sprezentować swojej kobiecie profesjonalną sesję zdjęciową a późniejsze zdjęcia przesłać do nas. Zdjęcie naniesiemy na strukturę drewna, dzięki czemu zwykła fotografia zyska na oryginalności i niepowtarzalności.

Pamiętaj, że Dzień Kobiet to okazja aby wyjść poza schemat zaskoczyć kobietę czymś naprawdę wyjątkowym. Prezent od serca może sprawić wiele radości Twojej kobiecie. Podczas wyboru prezentu kieruj się swoją intuicją i upodobaniami swojej kobiety, a na pewno ten dzień będzie udany.Wszystkie prawa zastrzeżone. dreamroots © 2023