W jaki sposób wyczyścić płachtę leżaka ogrodowego?

W jaki sposób wyczyścić płachtę leżaka ogrodowego?

W jaki sposób wyczyścić płachtę leżaka ogrodowego?

Sezon wiosenny w pełni ! Czas przygotować się na odpoczynek i relaks w ogrodzie. Meble ogrodowe po zimie należy odpowiednio przygotować po zimie.  Już czas najwyższy wyciągnąć leżaki ogrodowe i doczyścić ewentualne zabrudzenia, które powstały po zimie. 

Czyszczenie płachty leżaka jest stosunkowo proste, dodatkowo regularna konserwacja drewna leżaka zapewni mu dłuższą żywotność i pozowli na zachowanie świeżego wyglądu.Co zrobić aby wyczyścić płachtę leżaka? Oto kilka kroków, które należy podjąć aby płachta leżaka znowu była czysta:

1. Po pierwsze usuń luźny brud

Potrząśnij brudną płachtą leżaka, dzięki czemy pozbędziesz się luźnego piasku, liści oraz innych zanieczyszczeń.

2. Po drugie wyczyść widoczne plamy

Jeżeli zauważyłeś na płachcie plamy lub inne zabrudzenia, spróbuj je usunąć. Użyj do tego celu delikatnego mydła lub innego detergentu, w zależności od rodzaju plamy. Następnym krokiem będzie delikatne naniesienie produktu na plamę a następnie przetarcie ją gąbką lub inną miękką szmatką. Pamiętaj jednak, aby nie pocierać plamy ostrą końcówką gąbki lub twardą szczotką, ponieważ tkanina może się zaciągnąć i ulec zniszczeniu. Podczas używania detergentu upewnij się koniecznie, czy jest on przeznaczony do  materiału płachty, czyli czy nie ma w składzie chloru lub wybielaczy. 

3. Wypierz płachtę samodzielnie

Nasze leżaki, posiadają opcję zdejmowania płachty. Dlatego jeśli materiał jest bardzo zabrudzony, można ją w łatwy ściągnąć bez używania jakichkolwiek narzędzi. Zdjętą płachtę można namoczyć w wannie i wyprać pod bieżącą wodą. 

Na górnej i dolnej listwie stelaża znajdują się nadfrezowane rawki. Na górnej i dolnej krawędzi tkaniny są uszyte tunele, w które są wprowadzme patyczki/listewki. Płąchtę leżaka zakładasz na stelaż poprzez zablokowanie tych listewek w rowkach stelaża. 

Płachtę leżaka zalecamy prać ręcznie przy użyciu letniej wody i delikatnego detergentu do prania. Płachtę najlepiej namoczyć na kilka minut a następnie delikatnie potrząsnąć i wtrzeć widoczne zabrudzenia. 

4. Unikaj wybielaczy i wyższych temperatur

Podczas używania produktów do czyszczenia należy unikać wybielaczy, ponieważ mogę zniszczyć kolor płachty. Materiał nie powinien również być prany w gorącej wodzie, poniważ może prowadzić to do skurczenia lub uszkodzenia płachty. 

5. Spłucz dokładnie

Po wyczyszczeniu płachty leżaka, upewnij się że jest ona dokładnie spłukana aby pozbyć się resztek detergentu. 

6. Wysusz

Po zakończonym czyszczeniu, najlepiej wysuszyć płachtę leżaka na płasko, dzięki temu unikiemy deformacji tego materiału. Jeżeli masz możliwość, wysusz płachtę na zewnątrz. 

7. Regularnie konserwuj

Staraj się regularnie konserwować płachtę leżaka, aby uniknąć gromadzenia się trudnych do usnięcia plam oraz zanieczyszczeń. 

Czyszczenie i utrzymanie płacht leżaka jest proste i wygodne. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką lub delikatnie spłukać wodą, aby usunąć brud, piasek lub kurz. Jeśli jednak płachta została poplamiona trudnymi do usunięcia substancjami, pamiętaj, że oferujemy tkaniny z różnymi wzorami, które mogą być zamówione zgodnie z Twoimi preferencjami. Dzięki temu możesz odświeżyć swój leżak, wykorzystując istniejący stelaż.Wszystkie prawa zastrzeżone. dreamroots © 2023